KONIEC Z OŚMIESZANIEM SIĘ W PRACY PRZED SZEFEM!

Opanuj Excela, który będzie wykonywał zadania za Ciebie oraz zwiększy Twoją wartość na rynku pracy

Zdobądź jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku!

Cena regularna: 199 PLN

Teraz tylko: 47 PLN

3,5h materiałów wideo

To NIE jest kolejny, 20-godzinny kurs Excela. Nie każdy ma tyle czasu wolnego. Zebrałem najważniejsze funkcje i narzędzia, które poznasz w niecałe 4h i od razu zaczniesz je wykorzystywać w pracy.

Najnowsza wersja Excela

Kurs został nagrany w kwietniu 2022 na wersji Excel 365. Dzięki temu nauczysz się obsługi aktualnej wersji programu, a nie takiej sprzed kilku lat, której się już nie wykorzysuje.

Ćwiczenia utrwalające wiedzę

Po każdej części otrzymasz zestaw ćwiczeń do pobrania, które pozwolą Ci zdobyć praktyczne umiejętności. Musisz "przeklikać" program, aby się go nauczyć.

Certyfikat PL/ENG

Po ukończeniu szkolenia otrzymujesz certyfikat, który potwierdzi Twoje umiejętności oraz to, że sam inwestujesz w swój rozwój.

Czy znajomość Excela naprawdę jest taka ważna
i jak wpływa na naszą karierę?

Każdą czynność, którą wykonujesz w podobny sposób więcej niż 1 raz jesteś w stanie zautomatyzować.

Dzięki temu zadania wykonują się same, a Ty masz więcej czasu dla siebie.

Nie ma znaczenia czy chodzi o przygotowywanie raportów dla szefa, analizę danych o sprzedaży, czy obliczanie wynagrodzenia dla pracowników.

W każdej z tych czynności mamy pewien powtarzalny schemat i dlatego możemy sobie ułatwić życie poprzez automatyzację.

Ale spokojnie, nie musisz być programistą, informatykiem czy geniuszem matematycznym, aby tego dokonać.

Wystarczy Ci podstawowa znajomość Excela, czyli jednego z programów Pakietu Microsoft Office. To on policzy wszystko za Ciebie! Wystarczy, że odpowiednio wprowadzisz dane i dasz mu zrobić resztę.

Musisz jedynie wiedzieć jak się w nim poruszać, jak mądrze wprowadzać dane, analizować je, filtrować, sortować, stosować formatowanie warunkowe i podstawowe formuły, które pozwolą Ci z automatu liczyć wiele rzeczy na raz.

Wiele osób niechętnie podchodzi do pracy z Excelem, bo pamiętają skomplikowane rzeczy, których próbowano nas nauczyć w szkole czy na studiach. Często były to rzeczy, które ciężko było wykorzystać w codziennej pracy (chyba, że jesteś inżynierem lub zaawansowanym analitykiem).

A szkoda, bo Ci, którzy opanowali Excela i wykorzystują go w pracy mają łatwiej. 

Znajomość Excela a zawodowa codzienność

Wyobraź sobie taką sytuację. Zarząd firmy poprosił Cię o przygotowywanie codziennie raportu z pracy działu handlowego. Masz uwzględniać wartość sprzedaży na każdy dzień, ranking sprzedawców pod względem wartości i liczby sprzedanych produktów. Dodatkowo masz pokazywać przyrostowo dane oraz porównywać je z celami sprzedażowymi i pokazać wskaźnik realizacji celu, czyli ile jeszcze brakuje.

Jeśli wykorzystasz do tego MĄDRZE Excela to Twoja praca ograniczy się do codziennego wprowadzenia danych (czyli kopiuj wklej z bazy danych o sprzedaży) i reszta policzy się automatycznie. Gotowy raport pozostanie jedynie wysłać do zarządu. Poświęcisz więc na to 15 minut dziennie.

Jeśli jednak nie potrafisz mądrze korzystać z Excela to oprócz wprowadzenia danych, codziennie będziesz robił ranking (jeśli masz w oddziale 5 handlowców to zajmie to chwilę, ale jeśli będzie ich 50 czy 100 to zajmie to godzinę). Następnie dane będziesz musiał dodawać do siebie tworząc wynik miesięczny. Potem porównywać to z celami. I tak każdego dnia, bo przecież dane będą się codziennie zmieniały i wpływały na wynik miesięczny. Ten sposób zajmie Ci 2-3 godziny dziennie albo i dłużej.

To jest właśnie magia Excela. Przygotowujesz arkusz raz, a potem tylko wprowadzasz dane i reszta jest obliczana w mgnieniu oka. Dzięki temu nie ważne ile danych wprowadzisz – czy handlowców będzie 10 czy 100 czy nawet 1000 to przygotowywanie raportu będzie tak samo szybkie i proste.

Co musisz umieć z Excela, aby nie ośmieszyć się przed szefem?

A teraz najlepsze – wcale nie potrzebujesz do tego zaawansowanej znajomości Excela. W przykładzie, który Ci podałem będzie to sortowanie, filtrowanie, formatowanie warunkowe, aby wskazać najlepszych handlowców i podstawowe formuły takie jak suma i średnia.

Od tego należy zacząć, bo kluczem do sukcesu jest opanowanie tego co najważniejsze i najczęściej wykorzystywane w codziennej pracy.

Potem przyjdzie czas na kolejne metody automatyzacji pracy.

Jeśli wiesz już, dlaczego Excel jest tak ważny w codziennej pracy i czemu warto się go uczyć to teraz przejdźmy do tego, jak go opanować.

Jak nauczyć się Excela?

Ścieżki są dwie.

Pierwsza – uczysz się z tutoriali z YouTube i innych materiałów dostępnych w internecie. Jest ich naprawdę dużo, a jeśli dodatkowo znasz język angielski to wręcz utoniesz w morzu różnorodnych filmików prezentujących wybrane funkcje. Praktycznie każda rzecz z Excela została przez kogoś opisana w internecie więc nie trudno znaleźć rozwiązanie naszego problemu. Jest jednak poważna wada takiej nauki – tracisz masę czasu na szukanie materiałów. Raz trafisz na dobry, raz na słaby. A najgorzej jak po 15 minutach tutorialu zorientujesz się, że to nie to, czego szukałeś. Po drugie nie ma w tej metodzie żadnej sprawdzonej ścieżki uczenia się. Poznajesz wiele rzeczy na raz, ale nie poznajesz wzajemnych powiązań między nimi. W ten sposób możesz się doszkalać, ale nie uczyć.

Druga ścieżka to skorzystanie z kursu. Ale i tutaj nie zawsze jest tak pięknie. Pamiętam jak sam chciałem się podszkolić z Excela i szukałem szkolenia dla siebie. Znalazłem kilka, ale pojawił się jeden problem – trwały one po 8, 12, a nawet i 40 godzin… Opisywały dosłownie wszystko po kolei, a nie tylko to co ważne. To trochę tak, jakbyś oglądał instrukcję obsługi programu.

Ale plus był na pewno duży – gotowa ścieżka edukacyjna. Zaczynasz od prostych rzeczy, od zrozumienia jak to działa i gdzie czego szukać. Potem przechodzisz do coraz bardziej zaawansowanych funkcji i tak krok po kroku odkrywasz narzędzia w Excelu, które pozwolą Ci przyspieszyć i zautomatyzować pracę. Masz także wszystko w jednym miejscu więc nie musisz korzystać z wiedzy rozproszonej w internecie i marnować czasu na oglądanie mało wartościowych materiałów.

No dobra, ale ten czas… Mało kto może sobie pozwolić na kurs, który trwa 12 czy 40 godzin.

Tak więc przygotowałem własny kurs, który w niecałe 4h wprowadzi Cię do najważniejszych funkcji Excela, które od razu możesz zacząć wykorzystywać w swojej pracy.

Bez lania wody i opisywania narzędzi, z których korzysta się raz na rok albo i wcale.

Skupiłem się na czystej praktyce i przygotowując go cały czas myślałem o rzeczach, które wykorzystuję na co dzień.

Tak więc w niecałe 4h nauczę Cię wszystkich niezbędnych narzędzi, które kryje w sobie Excel i które pozwolą Ci zautomatyzować i przyspieszyć wykonywanie zadań. Tak, żebyś mógł jedynie wprowadzić dane i pozwolić Excelowi je przetworzyć w mgnieniu oka.

A zaoszczędzony czas możesz wykorzystać na odpoczynek w pracy, albo na dalszą edukację…

W trakcie tych 4 godzin omawiam 6 kluczowych obszarów Excela:

AUTOMATYCZNA
analiza danych

niezależnie od wielkości bazy danych za pomocą autofiltra i podstawowych wskaźników istotnych dla biznesu

Formuły
(funkcje)

które policzą wszystko za Ciebie - od prostych działań matematycznych po zaawansowane formuły logiczne

FORMATOWANIE
WARUNKOWE

które zautomatyzuje analizę danych oznaczając odpowiednimi kolorami komórki spełniające określine warunki

FILTROWANIE
I SORTOWANIE

w szybki i automatyczny sposób, który pokaże zależności między danymi

WIZUALIZACJA DANYCH
NA WYKRESACH

aby zwiększyć przystępność Twoich analiz i ułatwić wyciąganie wniosków

PRACA NA WIELU ARKUSZACH

czyli jak analizować dane z różnych źródeł zachowując przy tym czytelność arkusza

A wszystko to pokazuję na praktycznych przykładach wziętych z biznesu, a nie jakiś abstrakcyjnym sumowaniu liczby żab w stawie.

Dodatkowo otrzymasz ode mnie arkusz ćwiczeniowy do pobrania, w którym znajdziesz zadania, które pozwolą Ci utrwalić zdobytą wiedzę i przekuć ją w umiejętności. Masz być praktykiem Excela, a nie teoretykiem więc musisz przeklikać go, aby zapamiętać jak co działa. A do każdego ćwiczenia znajdziesz także filmik, w którym pokazuję jak należało je wykonać krok po kroku.

Spokojnie – jeśli nie masz programu Excel w domu to możesz za darmo skorzystać z 30-dniowej wersji próbnej, która jest udostępniona przez Microsoft. Tyle czasu spokojnie wystarczy, aby opanować Excela.

Sam kurs przygotowany jest w kwietniu 2022 roku na najnowszej wersji Excel 365, dzięki czemu nauczysz się obsługi aktualnego programu, a nie jakiejś starej wersji sprzed kilku lat, jak to ma miejsce w niektórych kursach na rynku, które zostały przygotowane np. w 2018 roku.

Dodatkowo po ukończeniu tego kursu otrzymasz elektroniczny certyfikat w dwóch językach: po polsku i angielsku, który zwiększy Twoją wartość na rynku pracy i pokaże przyszłemu lub obecnemu pracodawcy, że posiadasz praktyczne umiejętności obsługi Excela. Ale ten certyfikat to coś więcej, o czym mówi się rzadziej. On pokazuje także, że inwestujesz swoje prywatne środki – czas i pieniądze w rozwój swoich umiejętności. A to jeszcze bardziej pożądana cecha na rynku.

Co będziesz w stanie zrobić po ukończeniu kursu
i jak możesz tę wiedzę wykorzystać w codziennej pracy?

Który kurs zapewni lepsze i szybsze rezultaty
czyli długie vs krótkie szkolenia

Największym wyzwaniem dla mnie było stworzenie krótkiego, ale treściwego kursu, który umożliwi Ci w max 4h opanowanie Excela. Musiałem wybrać tylko najważniejsze funkcje i narzędzia, które na co dzień wykorzystuję w swojej pracy i prowadząc własną firmę.

Dlaczego nie dłuższy kurs?

Nie jest sztuką zrobić długi kurs, podczas którego w kilkanaście albo kilkadziesiąt godzin przekaże się wszystko co tylko się wie o Excelu. 

Nie jest sztuką przeładować szkolenie treściami, które mimo swojej atrakcyjności nie będą przystępne dla uczestników.

Sztuką jest wybrać to co ważne i podać to w formie, które zapewni rezultaty.

A tym rezultatem będzie opanowanie najważniejszych funkcji Excela w 1 wieczór.

Wiedza + ćwiczenia, czyli co zrobić, aby nowe umiejętności zostały na dłużej​

Sama wiedza to jednak trochę za mało, aby mówić o opanowaniu Excela. Zależy nam na zdobyciu PRAKTYCZNYCH umiejętności, dlatego po każdym z 10 modułów znajdziesz ćwiczenie z kilkoma zadaniami, które pozwolą Ci utrwalić nową wiedzę. Po każdym module przechodzisz do arkusza ćwiczeniowego i wykonujesz określone zadania, które zostały przygotowane tak, aby utrwalić wiedzę i uczulić Cię na najczęstsze błędy. Rozwiązanie ćwiczenia zobaczysz następnie na materiale wideo, w którym pokazuję Ci jak ja krok po kroku wykonuję zadania.

Otrzymasz Certyfikat
w dwóch językach!

Po ukończeniu kursu otrzymasz także cenny certyfikat, który potwierdzi zdobyte przez Ciebie umiejętności.

Elektroniczny dokument przygotowany w dwóch językach – polskim i angielskim, ponieważ drugi język może przydać się przy rekrutacjach do korporacji.

Na certyfikacie Twój przyszły pracodawca znajdzie także wszystkie elementy, które zostały poruszone podczas kursu więc będzie się czym pochwalić 😉

Kurs online: Excel Starter

Wszystko, czego potrzebujesz,
aby opanować Excela w jeden wieczór:

Cena regularna: 199 PLN

Teraz tylko: 47 PLN

Excel Starter
Zawartość kursu online

1. Wprowadzenie do pracy w Excelu

2. Wprowadzanie danych

3. Format danych

4. Formatowanie komórek i tabel

5. Wyszukiwanie i zamiana danych

6. Autofiltr

7. Sortowanie danych

8. Formatowanie warunkowe

9. Wprowadzenie do formuł (funkcji)

10. Wizualizacja danych na wykresach

Kto pomoże Ci w opanowaniu Excela

Cześć, tu Marcin Fester

W pracy szybko zyskałem miano “gościa od Excela”, bo “potrafię w nim robić cuda” (a bynajmniej tak to nazywają inni ludzie). Excela wykorzystuję codziennie. Ale nie jako analityk czy data scientist, ale do ułatwiania sobie pracy. Uwielbiam automatyzować wszystko, czego nie muszę robić manualnie.

Excela używam do analizowania i planowania pracy działów, którymi zarządzam jako manager w agencji nieruchomości. A do analizowania jest kilka tysięcy ticketów od klientów, które spływają do ponad 20 osób w zespole. Ręcznie byłoby to zadanie na dłuuuugie godziny 😉

Jestem także project managerem i jednym z moich największych projektów, który aktualnie realizuję jest stworzenie systemu do zarządzania nieruchomościami. A dokładnie przygotowanie od podstaw nowego programu, a także migracja danych. Co to oznacza w praktyce?

Ponad 5000 adresów. Do każdego około 40 parametrów, które należy uporządkować, zmienić formaty, uzupełnić braki i przenieść w czystej formie do nowego systemu.

Bez Excela to praca na 3-4 miesiące. Z Excelem prace zakończyłem w tydzień. 16x szybciej 😉 I to właśnie magia Excela, za którą kocham ten program!

Oprócz pracy w agencji nieruchomości, prowadzę także własną firmę szkoleniową. Analizę wyników, kontrolę czy wszystko idzie zgodnie z planem oraz wskazywanie co należy poprawić robi za mnie Excel. Ja tylko wprowadzam liczby raz na dzień i patrzę na wskaźniki. Brzmi ciekawie nie?

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tej strony i po przejściu kursu podzielisz moją fascynację Excelem, bo mimo tego, że na pierwszy rzut oka wydaje się nudny i skomplikowany to praca w nim może być naprawdę ciekawa i przyjemna. Wrzucasz dane, ustawiasz kilka narzędzi i gotowe!

PS. Jest jeszcze jedna rzecz – nienawidzę teoriiJak coś nie ma zastosowania w praktyce to zapominam o tym, bo szkoda marnować czas na coś, co nie jest w stanie zarobić na siebie 😉

30-dniowa gwarancja rezultatów
albo zwrot pieniędzy

Jeśli dotarłeś do tego punktu i nadal się wahasz, to mam coś, co może Cię przekonać do dołączenia do kursu.

Nie chcę, aby strach przed tym, czy dobrze spożytkujesz ciężko zarobione pieniądze będzie wstrzymywał Cię przed skorzystaniem z wiedzy z tego kursu. Próbując uczyć się wszystkiego z YouTube czy innych materiałów porozrzucanych w sieci, nie zobaczysz szybko efektów, bo nie będziesz podążał procesem uczenia się i zwiększania stopnia trudności z każdym zadaniem. Mogą Ci także umknąć fundamenty, gdy przejdziesz od razu do bardziej zaawansowanych rzeczy.

Dlatego właśnie chciałbym zdjąć z Ciebie to ryzyko! Dam Ci 30-dniową gwarancję rezultatów. Otrzymasz dostęp do wszystkiego, co dla Ciebie przygotowałem, a jeśli w tym czasie stwierdzisz, że to nie dla Ciebie, że niczego nowego się nie nauczyłeś, albo że Excel nie jest dla Ciebie, to zwrócę Ci całą wpłaconą kwotę.

Gwarantuję, że oglądając wszystkie materiały i wykonując ćwiczenia opanujesz najważniejsze funkcje i narzędzia Excela nawet w 1 wieczór. Ale masz na to aż 30 dni. Więc dołącz do kursu, a gdy będziesz miał wolny wieczór obejrzyj nagrania i wykonaj zadania. Rezultaty zobaczysz już po pierwszej lekcji.

Tak więc, nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do kursu już dziś! 

Kliknij w przycisk poniżej i do zobaczenia w pierwszej lekcji!

Cena regularna: 199 PLN

Teraz tylko: 47 PLN

Wszelkie prawa zastrzeżone @ 2022 | Profengo.com

Podaj swój adres email, aby przejść dalej: