Jak dzięki wystąpieniom rozwinąć karierę

Skorzystaj z doświadczenia mówcy i trenera Brian Tracy International

Dlaczego warto uczyć się wystąpień publicznych?

Jeszcze kilka lat temu...

Gdy stawiałem pierwsze kroki w swojej karierze zawodowej miałem nieco ponad 18 lat. Zero doświadczenia na karku. Moi rówieśnicy wakacyjnie dorabiali w restauracjach czy innych miejscach. Ja jednak wolałem odpoczywać, bo wiedziałem, że jak zostanę pełnoletni, to zdążę się napracować. Zrozumiałem, że nie będzie łatwo znaleźć jakąś ambitną pracę. Taką, która umożliwi mi dalszy rozwój.

Zainwestowałem w siebie. Ukończyłem kurs na operatora wózka widłowego. Kosztował mnie prawie 1000 zł. Później przepracowałem 2 tygodnie fizycznie, na magazynie, aby mi się zwrócił. Nie było tak źle, ale wiedziałem, że za kilkanaście lat prawdopodobnie będę robił wciąż to samo, za te same pieniądze. Nie chciałem tak skończyć. Stwierdziłem, że warto spróbować pracy intelektualnej, a nie fizycznej. Zdałem przecież dobrze matury, byłem dobrym uczniem (choć leniwym).

Tak wyglądały moje początki...

To był przełomowy moment. Postanowiłem, że zacznę pracować z ludźmi. Bałem się jednak tego. Byłem raczej introwertykiem, niż duszą towarzystwa. Dotrzymałem jednak słowa i złożyłem CV do kilku firm poszukujących przedstawicieli handlowych.

Zostałem przyjęty do jednej z nich. Szybko zrozumiałem, że to zdecydowanie lepsze zajęcie niż jeżdżenie wózkiem widłowym po magazynie. Widziałem potencjał w pracy z ludźmi, sprzedaży i zarządzaniu zespołami. Brakowało mi jednak pewnej swobody i pewności siebie w kontakcie z innymi. To je właśnie zyskałem dzięki nauce wystąpień publicznych.

Uczyłem się ze wszystkich możliwych źródeł. Oglądałem wystąpienia TED’a, kupiłem kilka książek. Przeglądałem cały czas internet w poszukiwaniu kolejnych blogów, filmów, poradników i innych źródeł wiedzy. Zajęło mi to setki godzin, ale opłaciło się. Zdobyłem kolejną pracę. Tym razem jako agent nieruchomości.

Dziś nie żałuję ani jednej minuty czasu poświęconego na naukę wystąpień publicznych.

Gdzie jestem obecnie

Teraz scena jest moim drugim domem...

Dziś jestem trenerem biznesu. Przedsiębiorcą, właścicielem firmy szkoleniowej. Dodatkowo pracuję w ogólnopolskim biurze nieruchomości jako dyrektor Działu Szkoleń. Odpowiadam za rozwój ponad 200 osób: agentów, managerów, konsultantów CC czy pracowników backoffice. Zostałem człowiekiem, którego drugim imieniem są wystąpienia przed publicznością. Kto by pomyślał, gdy spojrzysz na zdjęcie sprzed kilku lat…

Ukończyłem także dwa kursy, który kilka lat temu były moim marzeniem. Pierwszy to kurs mówców, a drugi trenerski. Oba zorganizowane przez międzynarodową organizację: Brian Tracy International. Nie sądziłem, że uda mi się to w tak młodym wieku (szczególnie, że każdy z tych kursów kosztuje ponad 12 tysięcy złotych!). Jeszcze lepsze było jednak to, że 80% informacji, jakie tam uzyskałem pokrywało się z moją wiedzą, którą zdobyłem wcześniej! To dopiero coś!

Co odpowiada za mój sukces

Lubię cofać się myślami w czasie. Analizować, co robiłem w ostatnich latach i co doprowadziło mnie do obecnej pozycji zawodowej. Nigdy nie lubiłem ciężkiej pracy – wolałem mądrą. Nie mam żadnej wąskiej specjalizacji, ale znam się na wielu rzeczach. Co więc sprawiło, że niezależnie od tego, gdzie pracowałem po kilku miesiącach zawsze dostawałem awans na stanowisko managerskieNie mam nawet 30-stki, ani 10 lat doświadczenia zawodowego…

Otóż odpowiedź jest zadziwiająco prosta. Umiejętności z trzech obszarów zbudowały moją karierę:

WYSTĄPIENIA PUBLICZNE

Występowanie przed ludźmi w połączeniu z dowolną umiejętnością stanowi receptę na sukces zawodowy.

UMIEJĘTNOŚCI SPRZEDAŻOWE

Przekonaj innych do swoich produktów czy usług. Ale także do samego siebie, swoich pomysłów czy idei.

DIGITAL MARKETING

Naucz się budować swoją markę osobistą w sieci. Nie musisz być ekspertem, ale szeroka wiedza jest niezbędna.

Jak to może przełożyć się na Twoje życie

Oczywiście nie piszę tego wszystkiego, aby się chwalić (choć trochę też…). Pragnę pokazać Ci, że sukces można osiągnąć na wiele różnych sposobów. To od Ciebie zależy, którą ścieżkę wybierzesz. Jeśli przemawia do Ciebie moja droga, to czytaj dalej. Jeśli nie, to zamknij tę kartę i szukaj dalej 😉

Jak pewnie zauważyłeś, pierwszym elementem mojego sukcesu są wystąpienia publiczne. To one odpowiadają za zbudowanie odpowiedniej pewności siebie, która pomaga nam iść do przodu. Dokładając do tego kolejne umiejętności, takie jak sprzedaż, kompetencje managerskie, marketingowe, czy nawet programistyczne możesz zbudować szybko sukces zawodowy.

Co z tego, że znasz się na czymś. Wiele osób jest specjalistami w jakiejś dziedzinie. Mniejszymi lub większymi. Jeśli potrafisz to przedstawić w odpowiedni sposób, to ludzie będą chcieli współpracować z Tobą. Dlatego też, naucz się prezentować publiczności swoją wiedzę, myśli, pomysły, idee, spostrzeżenia, itd. Dołóż potem do tego kolejne rzeczy, a spełnisz swoje marzenia i zbudujesz wymarzoną karierę.

Czego się nauczysz?

Wiesz już do czego możesz wykorzystać umiejętność występowania publicznego. Wiesz, że mi zajęło setki godzin, aby ją opanować. Czy to jednak jedyna droga? Oczywiście, że nie. W Twoje ręce oddaję autorski kurs Public Speaking STARTER, w którym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć swoją przygodę jako mówca. 

Nie mam na myśli tylko przemawiania ze sceny. Te rzeczy są na tyle uniwersalne i fundamentalne, że będą stanowiły podstawę Twojej kariery zawodowej czy biznesowej. Wykorzystasz je także w życiu prywatnym. Zastanów się ile razy dziennie i w jakich okolicznościach masz kontakt z ludźmi (także online!), a zrozumiesz, że im szybciej opanujesz tę umiejętność, tym lepsze życie będziesz miał.

W kursie znajdziesz:

Wszystko, co zawarłem w tych 2 godzinach kursu online wypracowałem przez lata praktyki. Nie ma tutaj teorii i niesprawdzonych technik – nie ma na to czasu. Dostajesz autorskie metody, narzędzia. Daję Ci wszystko, co doprowadziło mnie do obecnego etapu mojej kariery. Aż się teraz zaczynam zastanawiać, czy nie sprzedaję tego za tanio…

Kurs online

Od kilku lat jestem zwolennikiem kursów online. Mają one oczywiście kilka wad w porównaniu do stacjonarnych (swoją drogą w obecnych czasach i tak ciężko o nie), ale dla mnie istotniejsze jest w czym są lepsze. Dzięki tej formie:

Ekspresowa forma

Gdyby tego jeszcze było mało, to obrałem sobie za cel skrócenie wszystkiego do niezbędnego minimum. Dlaczego? Bo wiem, że 8-godzinnego szkolenia nie obejrzysz w całości. Na żywo jeszcze może i by Ci się udało dotrwać do końca, ale przed ekranem? Nie ma szans.

Dlatego też kurs trwa nieco ponad 2 godziny. Celowo. Chcę byś obejrzał go od początku do końca. Masz wtedy silną motywację wewnętrzną i lepiej zdobywasz wiedzę. Na dodatek nie jesteś zmęczony tematem i chcesz wykorzystać kurs w praktyce. Na tym właśnie mi zależy. Jeśli więc szukasz długich szkoleń, wyczerpujących temat i uczestnika, a na dodatek uważasz, że powinniśmy zacząć od nudnego wprowadzenia, to szukaj dalej. Tutaj tego nie ma.

No dobra, mam nadzieję, że po drugiej próbie zniechęcenia Cię dalej czytasz. Przejdźmy więc do najważniejszego…

3 kroki do wystąpień publicznych

Kiedy zastanawiałem się jak nauczyć kogoś występować publicznie miałem wiele pomysłów. Zacząłem rozpisywać na kartce wszystkie elementy, które tworzą dobrą prezentację. Było tego wiele. Wiele szczegółów, detali. Zadałem sobie jednak pytanie: “Czy to wszystko jest potrzebne na samym początku?”. Najważniejsza jest przecież praktyka. Dobry fundament i praca na nim, a nie ciągłe dopieszczanie szczegółów.

Dlatego też zaznaczyłem jedynie najważniejsze elementy, które ułożyły mi się w 3 kroki:

Tak właśnie zbudowany jest Public Speaking STARTER. Te trzy moduły pozwolą Ci zdobyć podstawową wiedzę, by postawić pierwsze kroki w wystąpieniach publicznych. Później będziesz ją rozwijał, ale od czegoś trzeba zacząć.

Jak uzyskać dostęp do kursu?

Dotarliśmy do momentu, w którym trzeba podjąć decyzję. Wiesz do czego doprowadziły mnie wystąpienia publiczne. Poznałeś już formę kursu oraz jego zawartość. Możesz przejść obok tego kursu obojętnie i zastanawiać się czy sukces przyjdzie do Ciebie sam. Możesz także skorzystać z mojej wiedzy oraz doświadczenia i wykorzystać Public Speaking STARTER, aby wziąć w swoje ręce karierę i życie. Decyzja należy do Ciebie, ja Ci tylko daje narzędzia.

Normalnie ten kurs sprzedaję w cenie 399 zł. Czasami robię promocje, gdzie kosztuje on 99 zł. Ty jednak masz możliwość kupienia go jeszcze taniej. Taka promocja nie będzie trwała wiecznie. Jeśli nie zdecydujesz się na zakup dzisiaj, to być może jutro jej już nie będzie.

Kup kurs za jedyne 47 zł

zamiast 399 zł 88% TANIEJ!

Bonusy do kursu

Jeśli jednak promocyjna cena jeszcze Cię nie przekonuje, to sprawdź co otrzymasz dodatkowo:

Cena za pakiet: 47 zł

zamiast 696 zł 93% TANIEJ!

Cały pakiet, który Ci oferuję jest warty 696 zł. Możesz zastanawiać się dlaczego to tyle kosztuje. Wyjaśnię Ci. To nie tylko koszt samego nagrania i przygotowania kursu. To przede wszystkim koszt wiedzy, którą Ci przekazuję. Koszt, który musiałem ponieść przez ostatnie kilka lat, aby nauczyć się tego, co teraz oddaję Ci w cenie 47 zł. Zwróć uwagę, że same dwa kursy od Brian Tracy International to już kwota około 25 tysięcy złotych! To jednak tylko kwota. którą wydałem na te dwa szkolenia, aby mieć pewność, że nauczę Cię tego, co potrzebne i zrobię to w najlepszy możliwy sposób.

Certyfikat

A teraz wisienka na torcie. Certyfikat, który uzyskasz po ukończeniu kursu. Dlaczego jest tak istotny? Pamiętasz początek mojej kariery? Nikt nie chciał mnie zatrudnić, bo nie miałem doświadczenia, wykształcenia ani żadnej specjalistycznej wiedzy. Zupełnie inaczej sprawa wyglądała po ukończeniu kilku kursów i umieszczeniu certyfikatów w CV.

Otrzymasz ode mnie certyfikat ukończenia kursu Public Speaking STARTER. Możesz go wykorzystać na trzy sposoby. Po pierwsze umieszczając w CV. Przekona on pracodawcę, że warto z Tobą porozmawiać. Po drugie możesz umieścić go na swoim profilu na LinkedIn. No i po trzecie, umieść go na swojej stronie internetowej, jeśli taką posiadasz. Będzie ona Twoją wizytówką. Będzie dbała o Twój personal branding.

Do dzieła!

Jeszcze to czytasz? Nie marnuj dłużej czasu. Przed Tobą dużo pracy. Do zobaczenia w pierwszej lekcji!

Pobierz darmowy ebook:
Wystąpienia publiczne
w 3 krokach

Aby otrzymać darmowego ebooka podaj poniżej swoje imię oraz adres mailowy:

Politykę prywatności znajdziesz tutaj.